Міжнародна наукова конференція на історико-соціологічному факультеті
6-7 грудня цього року в Рівненському державному гуманітарному університеті відбулася VІІ Міжнародна наукова конференція, організована історико-соціологічним факультетом. Науковці з України, Білорусі, Молдови, Узбекистану та Польщі, обговорювали актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії.
Так, впродовж двох днів учасники конференції працювали у різних секціях. За цей час обговорили проблеми суспільно-політичного, соціально-економічного та культурного розвитку України, духовну культуру України: європейський контекст, всесвітню історію у сучасних дослідженнях, історичне краєзнавство, а також джерелознавство, історіографію та спеціальні історичні дисципліни.
Як зазначив декан ІСФ Валерій Шеретюк, Міжнародна наукова конференція “Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії” в РДГУ проходить вже сьомий рік поспіль.
– З кожним роком розширюється географія учасників накового заходу. Також, зважаючи на події в Україні, чимало науковців досліджують питання, пов’язані з сучасною ситуацією у нашій державі та перспективи, які чекають українців.
Робота конференції супроводжувалася екскурсіями та розповідями про історію Рівного, аби ближче познайомити гостей конференції із нашим містом. Побували учасники заходу й на екскурсії в історико-культурному центрі “Пересопниця”, – зазначив Валерій Шеретюк.
доц. Шеретюк В. М.
Візит науковців Академії імені Яна Длугоша у Честохові
до Рівненського державного гуманітарного університету
5 травня 2017 р. відбувся візит науковців Академії імені Яна Длугоша (м. Ченстохова, Республіка Польща) до Рівненського державного гуманітарного університету.
Делегацію склали викладачі Інституту історії АЯД (пан Ян Качмажик, пан Матеуш Павлак та пані Ела Елізонда Гак), які є кураторами групи істориків РДГУ, що проходять трьохмісячне стажування в Польщі в рамках раніше підписаної ректорами вищих шкіл угоди між Академією імені Яна Длугоша в м. Ченстохова (Республіка Польща) та Рівненським державним гуманітарним університетом про академічну мобільність, а також узгоджених пунктів співпраці деканом Історико-соціологічного факультету РДГУ к.і.н., доц. Валерієм Шеретюком та директором Інституту історії АЯД проф. Робертом Майзнером.
Відбулася офіційна зустріч колег із Польщі з проректором з науково-педагогічної та навчально-методичної роботи РДГУ проф. Пелехом Ю.В. за участю заступника декана Історико-соціологічного факультету з наукової роботи та міжнародних відносин доц. Галухи Л.Ю. та завідуючого відділу міжнародних відносин РДГУ Антонюка-Кисіля П.В.
На зустрічі йшлося про стан роботи партнерських відносин та вироблення подальших шляхів реалізації попередніх домовленостей. Гості дали інтерв’ю журналісту обласного державного радіо Анатолію Гуменюку з питань бачення подальшого розвитку партнерських відносин наших вищих навчальних закладів та на підтримку добросусідства і європейського вектору розвитку України.
Візит містив також історико-культурну програму. Колеги із Польщі були ознайомлені доц. Галухою Л.Ю. із містом Рівне, а також у її супроводі відвідали Рівненський обласний краєзнавчий музей та Дубенський замок.
Проведена робота у рамках візиту науковців із АЯД до РДГУ окреслила подальші кроки міжнародних міжуніверситетських відносин, які набули сьогодні нового розвитку, завдяки цілеспрямованому скеруванню проректора з науково-педагогічної та навчально-методичної роботи проф. Пелеха Ю.В., а також за активної підтримки з боку ректора РДГУ проф. Постоловського Р.М.
Декан ІСФ к.і.н., доц. Шеретюк В.М.; к.і.н., доц. Галуха Л.Ю.
ІСТОРИКО-СОЦІОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ РОЗШИРЮЄ
ОБРІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
7 березня група студентів історико-соціологічного факультету разом із студентами педагогічного факультету та факультету іноземної філології РДГУ відбула до м. Ченстохова (Республіка Польща) в Академію Яна Длугоша для проходження семестрового стажування. Мета поїздки – проходження студентами факультету разом з польськими ровесниками курсу навчання в Інституті історії згаданого вузу. Стажування також передбачає поглиблене вивчення польської мови. Результатом поїздки має стати отримання істориками відповідного сертифікату, який стане містком для отримання випускниками факультету подвійного українсько-польського диплому «магістр». Курує групу істориків – к.і.н., доцент кафедри історії України Любов Галуха.
Даний проект реалізується у форматі договору про співпрацю Рівненського державного гуманітарного університету з Академією Яна Длугоша, а також угоди про співпрацю між Історико-соціологічним факультетом РДГУ та Інститутом історії Академії Яна Длугоша.
VІ Міжнародна наукова конференція молодих науковців, аспірантів, здобувачів «Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії»
7-8 грудня 2016 р. у Рівненському державному гуманітарному університеті відбулася VІ Міжнародна наукова конференція молодих науковців, аспірантів, здобувачів «Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії», у якій взяли участь 93 науковці, які представили 16 міст, 24 навчальні заклади та установи семи країн: України, Польщі, Литви, Німеччини, Молдови, Білорусі, Росії. Організаторами конференції традиційно є Рівненський державний гуманітарний університет у тісній співпраці із Управлінням освіти і науки Рівненської ОДА, Інститутом історії України НАН України, Університетом Жешувським (Республіка Польща), ГО «Молодіжною організацією науковців України» та деканат і профільні кафедри історико-соціологічного факультету.
Формат конференції забезпечив плідне наукове спілкування молодих науковців з історико-соціологічного факультету та гостей з інших міст, регіонів України та зарубіжжя, сприяв налагодженню перспективного наукового діалогу між учасниками.
Організація роботи конференції була побудована за такими напрямами: проблеми суспільно-політичного, соціально-економічного та культурного розвитку України; духовна культура України: європейський контекст; всесвітня історія в сучасних дослідженнях; історичне краєзнавство; джерелознавство, історіографія та спеціальні історичні дисципліни.
Наукові доповіді учасників увійшли до виданого на час конференції фахового збірника «Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії» № 27, 2016 р.
"Розстріляне місто"
8 листопада у читальному залі №1 Наукової бібліотеки РДГУ відбулася презентація документального фільму "Розстріляне місто" http://mnemonika.org.ua/2016/09/11/presentation_film/ Фільм знято за сприяння Центру студій політики пам'яті та публічної історії "Мнемоніка". Фільм повертає нас до трагічної сторінки історії нашого міста - голокосту євреїв у часи Другої світової війни.
Наші у Львові
Студенти історико-соціологічного факультету взяли участь у роботі студентсько-аспірантської наукової конференції "Student historian", яка проводилась на базі Історичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка 9 - 11 листопада 2016 р.
Було обговорено ряд питань стосовно діяльності студентського самоврядування на історичних факультетах різних ВНЗ України.
Дні філософії на історико-соціологічному факультеті
27 жовтня 2016 року у контексті Днів історико-соціологічного факультету та Днів філософії спільно із викладацьким та студентським складом Рівненської Духовної Семінарії у Рівненському державному гуманітарному університеті був проведений захід «Усе в тобі…», приурочений Г. С. Сковороді.
Як і майже кожен із видатних людей, він залишив після себе значно більше запитань, аніж відповідей. Одна лише фраза: «Світ ловив мене, але не спіймав» чого варта! Григорій Савич Сковорода філософ, який входить до сотні найвідоміших світових філософів, завдяки яким кожний народ знайшов епітет, який визначив на багато століть його майбутнє – войовничість для одного, покірність і шанування влади, скрупульозність і педантичність, волелюбність і бунтарство, любов і свобода для іншого.
Хрестоматійний образ злиденного й босого мандрівника, настільки укріпився в нашій свідомості, що сьогодні ми не можемо уявити собі Григорія Сковороду інакше. Тому під час заходу була здійснена спроба перевернути стереотипне уявлення про Українського Сократа.
31 жовтня 2016 року в рамках проведення Днів філософії викладачами кафедри було проведено відкриту лекцію «Європейські цінності та їх імплементація у сучасний український простір». В обговоренні найактуальніших питань сьогодення прийняла участь студентська молодь педагогічного та історико-соціологічного факультетів. Зокрема, для обговорення було запропоновано такі питання: «Які з цінностей Об’єднаної Європи мають пріоритетне значення для формування нового покоління?»; «Чи здатні українці влитися у європейський культурний простір, не втративши національної своєрідності?»; «Чи згодні Ви з тим, що освіченість і духовність як провідні якості особистості лежать в основі освіти як європейських країн так і України?». Також було представлено наступні доповіді: «Цінність освіти як важлива складова розвитку українського суспільства», «Загальнолюдські цінності та їх роль у сучасному світі», «Цінності Об’єднаної Європи», «Цінності національної культури», «Гуманізм як цінність» і т. д.
Поряд з цим, на заході було оголошено результати, заздалегідь проведеного, анкетування на тему: «Що саме в нинішніх умовах турбує Вас більше?», в якому було задіяно понад сто студентів різних факультетів РДГУ. Перше місце студентство віддало проблемі «відсутності турботи держави про своїх громадян»; друге – проблемі миру, «стан відносин з Росією»; третє – «загальне падіння рівня життя»; четверте турбує молодь «стан економіки»; п’яте – проблемам працевлаштування; шосте – падінню моральності.
Кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії І. І. Булига
1 листопада у Рівненському державному гуманітарному університеті спільно з Рівненською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату відбувся всеукраїнський круглий стіл на тему: «Роль науки, релігій та суспільства у формуванні моральної особистості в сучасній Україні»
Захід проходив у межах роботи Міждисциплінарного центру з питань дослідження релігії, науки, культури (діє при РДГУ спільно з Рівненською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату). Цьогорічна тема об’єднала у конструктивній дискусії науковців, духовенство із Києва, Харкова, Херсона, Бучі, Чернівців, Хмельницького, Острога, Рівного та студентську молодь. Під час заходу піднімались питання, які постійно хвилюють сучасне українське суспільство: роль релігії в утвердженні громадянського суспільства; морально-етичні аспекти формування творчої особистості; релігії та релігійність у добу постмодерну; роль українського комунікаційного простору у формуванні моральної особистості; міжкультурний діалог в сучасному соціальному просторі.
Ректор РДГУ проф. Постоловський Р. М. наголосив, на тому, що «сучасна людина, поглинута виром активного життя, часто не може або не бажає приділити достатньо часу та уваги якісному духовно-моральному зростанню. Аналіз кризових тенденцій соціокультурних процесів світу та України як невід’ємної його частини, переконливо доводить, що єдино можливий шлях їх подолання – це тотальне і цілісне виховання на засадах моральності». Архієпископ Іларіон (Процик), керуючий Рівненською єпархією УПЦ КП зауважив, «що сьогодення, яке поставило перед українською спільнотою низку проблем економічного, політичного, екологічного, культурного характеру, найбільше потерпає саме від кризи у духовній сфері буття українців. А тому питання про духовне відродження України є найактуальнішим, не зважаючи на те, що, на жаль, воно часто-густо у багатьох звучить на устах, проте мало хто справді замислюється над шляхами його вирішення і воістину розуміє всю його глибину і значимість».
Кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії І. І. Булига
Запрошуємо взяти участь у науковій конференції !!!
Міністерство освіти і науки України
Управління освіти і науки Рівненської ОДА
Інститут історії України НАН України
Університет Жешувський (Республіка Польща)
ГО «Молодіжна організація науковців України»
Рівненський державний гуманітарний університет
Історико-соціологічний факультет
Інформаційний лист № 1
Шановні науковці!
Запрошуємо Вас взяти участь у VІ Міжнародній науковій конференції молодих науковців, аспірантів, здобувачів «Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії», яка відбудеться 7-8 грудня 2016 р. у Рівненському державному гуманітарному університеті (м. Рівне,
вул. Степана Бандери, 12).
Робота конференції планується за такими напрямами:
Умови участі в конференції:
Робочі мови конференції: українська, польська, російська. Бажаючим взяти участь у роботі конференції необхідно надіслати в оргкомітет до 10 листопада 2016 р.:
Дорожні та готельні витрати – за рахунок учасників конференції.
Організаційний внесок – 390 грн. (публікація статті, роздатковий матеріал конференції, харчування та культурна програма) надсилати: на рахунок Приват банку: 5168755384432973
Вартість заочної участі у конференції (публікація статті та внесення теми виступу до програми конференції) – 300 грн.
Вимоги до оформлення доповідей:
Матеріали доповіді (до 0,5 друк. аркуша) друкуються на білих аркушах формату А4 з однієї сторони через 1,5 інтервал, шрифт Times New Roman, кегль 14 пт, береги: верхній, нижній, лівий, правий по 2 см. Скановані малюнки виконувати з роздільною здатністю не менше 300dpi
Електронні варіанти матеріалів доповіді записувати у форматі Word 1997, 2000, 2003, назва файлу повинна містити прізвище автора та номер обраної секції. Малюнки потрібно також записати окремим файлом у форматі «jpg».
Матеріали мають носити УДК. На початку матеріалів доповіді подаються анотації українською, російською, англійською мовами та ключові слова. Обов'язковим є резюме статті англійською мовою не менше як 2000 знаків (повинно бути структуроване, містити мету дослідження та застосовані методи, основні одержані висновки). Список джерел подається в алфавітному порядку (згідно вимог – Бюлетень ВАК №5, 2009 р.), електронні джерела інформації подаються із зазначенням повної електронної адреси, посилання в квадратних дужках [7, с. 777].
Матеріали, які підготовлені з порушенням вказаних вимог та визначених термінів, публікуватися не будуть, а лише включаються до програми конференції.
Матеріали доповідей будуть опубліковані у фаховому збірнику до початку конференції.
Перед початком конференції учасникам буде надіслано інформаційний лист № 2 та запрошення на конференцію.
Додаток 1
Заявка на участь у VІ Міжнародній науковій конференції
«Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії»
Прізвище ________________________________________________________________________________
Ім’я _____________________________________________________________________________________
По батькові ______________________________________________________________________________
Посада, місце роботи, навчання (викладач, здобувач, аспірант) ___________________________________________
Організація, вуз (повна назва) ______________________________________________________________
Науковий керівник (прізвище, ім’я, по батькові, науковий ступінь, вчене звання, посада, місце роботи) _____________________________________________
Секція ________________________________________________________________________
Тема доповіді _____________________________________________________________________________
Адреса __________________________________________________________________________________
Телефони_________________________________________________________________________________
e-mail: ___________________________________________________________________________________
Потреба в житлі (так, ні) ___________________________________________________________________
Додаток 2
Зразок оформлення доповіді
УДК___________
Зінченко Сергій
аспірант Рівненського державного гуманітарного університету
(науковий керівник к.і.н.
доц. Петренко А.І.)
НАЗВА ДОПОВІДІ
Анотації українською, англійською (до 2-х тисяч знаків) та російською мовами
Текст доповіді
Джерела та література
Електронна адреса для подання заявок на конференцію, виступів та дотичного листування: isf_rdgu@ukr.net
Адреса оргкомітету:
Оргкомітет VІ Міжнародної наукової конференції молодих науковців, аспірантів,
здобувачів «Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії»
Деканат історико-соціологічного
факультету РДГУ,
вул. Пластова, 31(Остафова, 31)
м. Рівне, 33028
Контактні телефони:
моб. (096)5446040 – координатор конференції Олена Ворон
моб. (063)7937913 – координатор конференції Наталія Плюта
Оргкомітет конференції
Якою є місія України у світі зібралися визначити за круглим столом студенти та викладачі історико-соціологічного факультету РДГУ.
Учасники V Міжнародної наукової конференції "Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії". Вступне слово ректора РДГУ проф. Р. М. Постоловського
Молоді науковці отримали можливість обмінятися поглядами та думками щодо різноманітних історичних проблем, подискутувати щодо альтернатив їх вирішення. Головним підсумком конфереції стало рішення про поглиблення окремих напрямів досліджень, зокрема тих, які можуть змоделювати шляхи розвитку сучасної української держави.
У Рівненському державному гуманітарному університеті на Міжнародній науково-практичній конференції
обговорили ідею
Помісної православної церкви в Україні
У рамках роботи Центру міждисциплінарних досліджень з питань релігії, науки, культури, що діє при Рівненському державному гуманітарному університеті спільно з Рівненською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату відбулися IV Андріївські читання (Міжнародна науково-практична конференція) «Ідея Помісної Православної Церкви В Україні: проблеми і перспективи». Цей захід у стінах університету зібрав представників 6 країн світу, духовенство, професорсько-викладацький склад, студентство, громадськість. Співголовували на конференції ректор РДГУ проф. Постоловський Р. М., та керуючий Рівненською єпархією УПЦ КП, голова Управління зовнішніх церковних зв’язків УПЦ КП архієпископ Іларіон (Процик).
На фото: архієпископ Іларіон, ректор РДГУ, проф. Р. М. Постоловський, зав.кафедрою філософії, проф. Л. М. Шугаєва
Учасники IV Андріївських читань
ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДІВ: У РІВНОМУ ВІДБУЛАСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ ЗА УЧАСТІ ПРОВІДНИХ ПРЕДСТАВНИКІВ УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРИЧНОЇ НАУКИ
19–20 травня 2016 р. у Рівному було проведено ІІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Політика вшанування пам’яті жертв геноцидів та масових убивств». Організатори конференції: Громадська організація «Центр студій політики пам’яті та публічної історії «Мнемоніка», Український центр вивчення історії Голокосту та кафедра політичних наук РДГУ. Цьогорічна конференція проводилася в рамках проекту «Відродження полікультурності в меморіальному просторі м. Рівне», який реалізовується ГО ЦСПП «Мнемоніка» (http://mnemonika.org.ua/) за підтримки Фонду імені Рози Люксембург (http://www.rosalux.de/).
Основні напрями роботи конференції:
У заході брали участь представники Українського інституту національної пам’яті, Інституту історії України НАН України, Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, Державної установи «Енциклопедичне видавництво», Української асоціації усної історії, а також експерти у сфері історичної політики з понад 10-ти областей України.
Серед учасників: завідувач відділу новітньої історії та політики Інституту історії України НАН України Георгій Касьянов, завідувач відділу музейної справи Українського інституту національної пам’яті Анастасія Гайдукевич, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України Людмила Гриневич, провідний науковий співробітник відділу теорії та історії політики Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України Владислав Гриневич, директор Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» Алла Киридон, голова Української асоціації усної історії Гелінада Грінченко, відповідальний секретар Громадського комітету для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру Віталій Нахманович.
Найпалкіші дискусії під час конференції відбувалися навколо проблеми (не)можливості прирівнювання нацистського та радянського тоталітарних режимів як однаковою мірою злочинних. На думку Л. Гриневич, В. Гриневич та І. Захарчук ми навіть не повинні використовувати категорію «радянський» для означування одного з тоталітарних режимів. Натомість варто послуговуватися оригінальною «совєтський». Адже переклад терміну «совєтський» українською мовою певною мірою забезпечує історичну легітимацію цього режиму в Україні. Вживання ж оригінального терміну «совєтський» дозволяє визначити радянський тоталітаризм як такий, що має виключно зовнішнє походження і був насильно експортований до України сусідньою Росією.
Відповідно до позиції іншого українського історика Г. Касьянова, українці були співтворцями СРСР і, певною мірою, також несуть відповідальність за злочини цього режиму. Тому визначення радянського режиму, як виключно чужорідного для України є профанацією в історичній науці, оскільки маємо кілька доконаних фактів, які можна по-різному інтерпретувати, але неможливо заперечити: формування сучасних політичних кордонів України у складі СРСР, індустріалізація та урбанізація українських теренів у період існування УРСР. На думку Г. Касьянова, прирівнювання нацистського та радянського тоталітаризмі є засадниче невірним, оскільки комунізм ніколи не зазнавав остаточного і безповоротного фіаско, а ліві партії продовжують зберігати популярність у країнах ЄС.
Вищеозначена дискусія промовисто демонструє відсутність консенсусу серед представників української академічної науки у сфері визначення інтерпретаційних рамок для аналізу сутності радянського режиму. Саме це стало однією з причин того, що учасники конференції відмовилися підписати підсумкову резолюцію (адже сформулювати такий текст, який відображав би консенсусну позицію українських істориків щодо злочинів тоталітарних режимів на теренах України сьогодні не є можливим).
ПРОГРАМУ КОНФЕРЕНЦІЇ МОЖНА ЗНАЙТИ ЗА АДРЕСОЮ: http://mnemonika.org.ua/2016/05/14/program_2016/
На фото: перший ряд Ломака І. І., Осіпчук С. М., Івчик Н. С., Захарчук І. В., Киридон А. М., Грінченко Г. Г.
другий ряд Гон М. М., Венгерська В. О., Долганов П. С., Тяглий М. І., Нахманович В. Р., Липчук О. І., Монолатій І. С.
На фото: к.і.н, наук. співробітник Інституту національної пам'яті Огієнко В. І.; відповідальний редактор часопису "Голокост і сучасність: студії в Україні і світі" Тяглий М. І.; д.і.н., проф., завідувач відділу новітньої історії та політики Інституту історії України НАН України Касьянов Г. В.; д.політ.н., проф., зав. кафедрою політичних наук РДГУ Гон М. М.; к.і.н., проф., ректор РДГУ Постоловський Р. М.
Учасники ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції "Політика вшанування пам’яті жертв геноцидів та масових убивств"
Українсько-чеський семінар «УСНА ІСТОРІЯ ЯК МЕТОД І ДЖЕРЕЛО»
20 травня 2016 на історико-соціологічному факультеті РДГУ викладачі та студенти старших курсів спеціальності «Історія» взяли участь в Українсько-чеському семінарі «УСНА ІСТОРІЯ ЯК МЕТОД І ДЖЕРЕЛО». Семінар було ініційовано Асоціацією з міжнародних питань (АМО) та Українською асоціацією усної історії.
До програми семінару увійшли наступні теми:
Семінар був проведений на високому професійному рівні представниками Української асоціації усної історії Юрієм Волошином (доктор історичних наук, професор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка) та Гелінадою Грінченко (доктор історичних наук, професор Харківського національного університету імені Василя Каразіна, голова Української асоціації усної історії).
Семінар «Усна історія як метод і джерело» присвячений теорії, а також методиці й практиці проведення усноісторичних досліджень. Він передбачає прослуховування циклу лекцій з історії зародження й розвитку «oral history» у світовій та вітчизняній історичній науці й теорії дослідження.
У ході навчання слухачів ознайомили з організацією проведення таких досліджень, методиками проведення усноісторчних інтерв’ю. Частину часу було відведено набуттю практичних навичок роботи з цими методиками в загальноосвітній школі. На основі прослуханого курсу та пройдених тренінгів присутнім було вручено фахові сертифікати Асоціації міжнародних питань (АМО) та Української асоціації усної історії.
Організаторами семінару є чеська громадська організація «Асоціація з міжнародних питань» (Asociace pro mezinárodní otázky, www.amo.cz) в рамках проекту «Альтернативна освіта для українських шкіл» Міністерства закордонних справ ЧР програми TRANS та при підтримці Міністерства освіти і науки України.
На фото: Гелінада Грінченко, д. і. н., проф. Харківського національного університету імені В. Каразіна, голова Української асоціації усної історії
На фото: Юрій Волощин, д. і. н., проф. Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка
Учасники семінару: викладачі та студенти історико-соціологічного факультету РДГУ
Студенти ІСФ відзначили 125-у річницю з дня народження Євгена Коновальця
24 травня 2016 року кафедрою історії України історико-соціологічного факультету було організовано захід з нагоди відзначення 125-ї річниці (14. 06. 1891 р.) від дня народження полковника Армії УНР, голови Проводу Українських Націоналістів, одного з ідеологів українського націоналізму Євгена Коновальця. У ході програми продемонстровано документальний фільм із серії «Українські державники», заслухано цікаві доповіді студентів ІІ, ІІІ, V курсів, у яких наголошено, що Євген Коновалець – незламний борець за українську державність та національну ідею. Свої думки виголосили декан факультет, завідувач кафедри та викладачі. Завдяки заходу студентська аудиторія поряд з основними віхами біографії ознайомилась і з маловідомими сторінками військово-політичної діяльності видатного борця.