На ІСФ освітньо-виховна робота з студентами не припиняється й у вихідні. Студенти “історики” та “археологи” є постійними учасниками різноманітних турів та мандрівок, адже краєзнавчі подорожі дозволяють молоді не лише змістовно провести дозвілля, але й пізнати на практиці історію краю. Екскурсії вчать соціалізації та сприяють інтеграції студентської молоді до розуміння процесів, які відбуваються навколо. 
   Протягом 2017-2018 років студенти ІСФ відвідали Тараканівський форт, м. Збараж, пам’ятку Трипільської культури - Печери Вертеба в с. Більче-Золоте, м. Тернопіль, м. Вишнівець, м. Заліщики, а також Червоногородську фортецю та Джуринський водоспад та ін. На порядку денному стоїть черговий тур до старовинного міста Звягель (Новоград-Волинський) – батьківщини Лесі Українки, м. Житомира та м. Корець. 
   Студенти ІСФ є не лише активними учасниками туристичного дозвілля, але й самі долучаються до розробки екскурсійних маршрутів пам’ятками та визначними місцями своїх регіонів. Вони готують цифрові презентації та різноманітні цільові промоматеріали. Також студентська молодь знайомиться і з іншою стороною історичного туризму, випробовуючи себе не лише у якості туриста, менеджера по туризму, але й якості екскурсовода. Так, нерідко “історики” та “археологи” пробують себе в ролі екскурсійного супроводу під час наших мандрівок.

Юлія ВІЗИТІВ