На початку червня 2018 р. на історико-соціологічному факультеті РДГУ відбулася  презентація книги Павла-Роберта Магочія та Йоханана Петровського-Штерна «Євреї та Українці: тисячоліття співіснування», яка викликала жвавий інтерес як магістрантів та студентів факультету, так і науковців університету. Присутній на презентації професор Торонського університету (Канада) Павло-Роберт Магочій у притаманній для нього цікавій манері проінформував про виникнення ідеї написання книги, особливості підготовки рукопису та специфіку видання книги у співавторстві. Головною ідеєю, яка звучала у діалозі з аудиторією, було багатовікова спільна історія двох народів пронизана спільними проблемами, успіхами, перемогами. Не залишилися поза увагою присутніх і взаємні трагічні сторінки та їх причини. У режимі запитань-відповідей науковий діалог означив наявні в сучасній Україні демократичні умови для життя і самореалізації національних меншин, конструктивну співпрацю між двома народами та їхні успіхи в різних царинах життя.
   Підсумком зустрічі з співавтором книги стало вручення учасникам презентації самої книги, якісно виданої та чудово ілюстрованої з персональним автографами та побажаннями від Павла-Роберта Магочія.
   Нагадаємо, що 5 років назад Павло-Роберт Магочій уже був гостем університету, коли презентував свою книгу «Україна: історія її народів та земель» у якій пропонував свої нові концепції щодо розгляду окремих питань історії України.