Ця програма стала можливою завдяки укладеному договорі про співпрацю між Історико-соціологічним факультетом РДГУ та Інститутом історії Університету імені Яна Длугоша в Ченстохово у листопаді 2016 року.

   Своїми враженнями про навчання за кордоном ділиться студентка ІІІ курсу Олена Золотун.

   «Ось і закінчилося чергове тримісячне стажування в Університет ім. Яна Длугоша в Ченстохово. Всі студенти, які взяли участь у даній програмі залишилися дуже задоволеними. Потужна інформаційна інфраструктура, наукові гуртки різних напрямів, спортивний комплекс, величезна наукова бібліотека, високий рівень викладання із застосуванням новітніх технологій – усе це робило навчання цікавим і незабутнім. Також наша група мала винятковий шанс взяти участь у VІІ міжнародному форумі докторантів «Historyk - Fakt – Metoda», що є безцінним досвідом, який допоможе нам у подальшій професійній та науковій діяльності.

   Час пролетів дуже швидко… Три місяці, які ми провели далеко від дому, були яскравими і неповторними. Вільний час, якого було не так багато, ми активно використовували для вивчення історії Польської держави, краєзнавчих пам’яток, культури та побуту польського народу. Вдавалося помандрувати Польщею. Ми гуляли вуличками Кракова, Катовіце, Вроцлава та інших старовинних містечок. Оглянули велику кількість музеїв, визначних пам'яток і просто цікавих місць.

   Подорож до Польщі стала важливим кроком для розширення світобачення, адже ми зустрічалися і спілкувалися на різні теми з прогресивними, цікавими людьми Польщі та інших країн.

   Ми надзвичайно вдячні керівниками факультету та нашим  польським колегам за можливість пройти курс навчання в умовах Європейського Союзу і оцінити переваги європейських демократичних цінностей та системи освіти; нашим польським кураторам за численні прогулянки та екскурсії, а також за можливість ознайомитися з історією та культурою цієї країни.

   Це була незабутня й надихаюча поїздка. Ми отримали багато нових знань, професійних навиків, позитивних вражень та емоцій. Це важливий і цікавий досвід. Рекомендуємо!»